O nas

Firma Ciepły 4×4

Jest autoryzowanym przedstawicielem kanadyjskiego producenta BRP (Bombardier Recreational Products). W ofercie znajdują się produkty marek Can-Am (quady, pojazdy SSV oraz trójkołowce on-road Spyder i Ryker), Ski-Doo (skutery śnieżne) oraz Lynx i Sea-Doo (skutery wodne). Firma prowadzi sprzedaż pojazdów oraz części i akcesoriów a także zajmuje się serwisowaniem wszystkich pojazdów BRP.

Warsztat Ciepły 4×4 nie należy do zwyczajnych. Powstał w 1998 roku i od początku działalności, obok pojazdów „cywilnych”, zajmuje się też sportem motorowym – najpierw przygotowując samochody do rajdów „płaskich”, a od 2001 roku również do zmagań w terenie. Firma to miejsce spotkań pasjonatów – zaczynając od klientów, poprzez osobę właściciela, a na pracownikach skończywszy. Tylko w takich warunkach mogą powstać niezapomniane konstrukcje – takie jak “LandKrowa” (z rajdów przeprawowych) czy 340-konny SAM „Mocodawca” (rajdy szybkościowe). Na warsztat trafiło również profesjonalne auto rajdowe grupy T1 FIA. Samochody zbudowane lub obsługiwane przez Rafała Ciepłego zdobywały czołowe lokaty w rajdach przeprawowych a także w cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, zaś klientami serwisu było wielu znakomitych zawodników.

W 2007 roku do terenówek doszły quady. Początkowo Rafał Ciepły zajmował się obsługą a niewiele później – po uzyskaniu autoryzacji Bombardiera – również sprzedażą. Codzienne życie warsztatowe to teraz w dużej mierze obsługa quadów, skuterów wodnych, skuterów śnieżnych i pojazdów sidy-by-side. Firma przenosi na nie sportowe doświadczenia – w obsłudze stawia na jakość i perfekcję. Specjalizuje się też w poprawianiu zdolności off-roadowych seryjnych aut oraz quadów i buduje samochody do rajdów szybkościowych oraz przeprawowych. Specjalizacją stało się przygotowywanie skuterów wodnych do zawodów z cyklu mistrzostw Polski, Europy i świata. Wszystko robione jest oczywiście na najwyższym poziomie, a efekty pracy są natychmiast testowane na zbiornikach wodnych. W ofercie znajduje się też przygotowanie Mavericków do rajdów cross country oraz quadów i skuterów śnieżnych do wypraw. W tym przypadku często połączone jest to z transportem quadów na miejsce wyjazdu i serwisem w czasie jego trwania. Klienci ze skuterami wodnymi oraz śnieżnymi, podobnie jak z pojazdami offroad, są mile widziani przez cały rok, nie jest to zajęcie sezonowe!

Rafał Ciepły 4×4

6

kontynenty

76

pucharów

169

zawodów

850 000

4×4 przejechanych km

Rafał Ciepły

Wszechstronny kierowca (od samochodów poprzez quady do skuterów wodnych oraz śnieżnych), pilot rajdowy, mechanik oraz konstruktor – Rafał Ciepły doskonale zna każdą z tych profesji. Od początku kariery zawodowej związany był ze sportem. Zaczęło się w połowie lat 90. od obsługi rajdowego Fiata Cinquecento, potem była Skoda Felicia kit-car czy Mitsubishi Lancery Evo V i VI. W 2000 r. Rafał porzucił samochody osobowe na rzecz terenówek, które zaczął serwisować i konstruować. W tym czasie asfalt na bezdroża zamienił również Piotr Gadomski, który zaproponował Rafałowi miejsce na fotelu pilota. Zdobywając 3. miejsce w Magam Trophy (2003 r.) nowa załoga przebojem wdarła się do czołówki polskiego off-roadu przeprawowego. W międzyczasie ukończona została kolejna rajdówka – „Mocodawca”, którego przeznaczeniem były terenowe rajdy szybkościowe. W pierwszym sezonie startów w mistrzostwach Polski duet Gadomski/Ciepły wywalczył 5. lokatę, wygrywając m.in. finałową rundę. W następnym roku śląska załoga zdobyła tytuł II Wicemistrza Polski.

W 2008 roku Rafał powrócił na rajdowe trasy za kierownicą Jeepa Wranglera 5.7 (rajdy Magam Trophy, Puchar Polski) by w kolejnym roku zostać sędzią głównym rajdu Magam Trophy. Kolejne lata to starty quadem (m. in. I miejsce w klasie cross country quad w MT Rally w 2010 r.). Głównym zajęciem stało się jednak pilotowanie Włodzimierza Grajka – rajdowego mistrza Polski z 2006 roku, z którym startował w wielu polskich oraz zagranicznych rajdach cross-country, osiągając bardzo dobre wyniki (wicemistrzowie Polski). Ostatnie lata to też organizacja turystycznych, integracyjnych wyjazdów quadami i skuterami śnieżnymi.

W 2014 r. do quadów terenowych dołączyły skutery wodne – Rafał rozpoczął amatorskie starty w zawodach, by w 2015 r. zaliczyć pełen sezon mistrzostw Polski, zakończony… mistrzowskim tytułem. Rafał chętnie bierze też udział w ciekawych imprezach, do jakich zaliczyć można np. legendarny rajd Rainforest Challenge, na którym (w latach 2014-15) pojawił się Maverickiem – startując i serwisując pojazdy innym zawodnikom.

Ciąg dalszy na pewno nastąpi…

Eventy by Rafał Ciepły 4×4


CAN-AM SILESIA DAY 2023
OFF-ROAD
CAN-AM SILESIA DAY 2023

CAN-AM Silesia Day 2023 to niepowtarzalne wydarzenie, które zgromadziło entuzjastów marki Can-Am i miłośników pojazdów terenowych w sercu Śląska. Grupa pasjonatów i użytkowników marki Can-Am spotkała się w malowniczym, choć wymagającym terenie otaczającym kopalnię piasku…